رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی

رادیاتور های پره ای 

رادیاتورهای پره ای آلومنیومی یکی از پرفروش ترین نوع رادیاتورهاست که هر پره از آن دارای ارزش حرارتی مشخص است و از ترکیب شدن تعدادی پره با ارزش حرارتی متناسب با فضای مورد نظر تشکیل شده است. ترکیب شدن چند پره با هم را یک بلوک میگویند این بلوک ها معمولا بین 5،7 و 10 پره  دارد که برای سایزهای بزرگتر میتوان از ترکیب چند رادیاتور استفاده کرد. یکی از مزایای این نوع رادیاتور این است که میتوان با افزاریش پره بار حرارتی را افزایش داد و همچنین میتوان پره های آسیب دیده را تعویض کرد.

برای محاسبخ بار حرارتی ساختمان جهت استفاده از رادیاتور پره ای ، بار حرارتی کل را در کیلو کالری یک پره تقسیم و تعداد پره های رادیاتور را مشخص نمود.

عمل گرمایش در این رادیاتورها از طریق لوله های حاوی آب گرم و انتقال حرارت توسط جابه جایی است.  به دلیل نفوذ هوا از طریق پنجه بهتر است این نوع رادیاتور ها در زیر پنجره نصب شود.


رادیاتور قرنیزی

به انوع رادیاتورهایی که به صورت قرنیرها دور تا دور ساختمان را فرا گرفته است ، رادیاتور قرنیری میگویند. یکی از مزایای این نوع رادیاتور جاگیر نبودن و اشغال نکردن فضای ساختمان است و همچنین تنوع در رنگبندی و سرعت بالای نصب و همچنین صرفه جویی در هزینه های ساختمان به دلیل چند منظوره بودن این نوع رادیاتور است.   


نرم افزار محاسباتی

طراحی حرفه ای برای کارایی بالای گرمایش رادیاتور قرنیزی 

برای طراحی بار گرمایش قرنیزی، پلان معماری پروژه مورد نظر به همراه یک سری اطلاعات تکمیلی توسط کارفرما یا ناظرین پروژه در اختیار مهندسین طراح قرار میگیرد، پس از أخذ نسخه اصلی پلان معماری تحت نرم افزار  محاسباتی تمام محیط هایی که نیاز به گرمایش دارند محاسبه می شود چرا که از نظر فنی کمترین افت فشار در گرمایش قرنیزی را داشته باشد وهمچنین قابلیت تعمیر ونگهداری محقق میشود وهم از نظر معماری در محلی قرار گرفته باشد که اختلالی در زیبایی وچیدمان به وجود نیاورد.

مدل های مختلف رادیاتور قرنیریLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *